Брест Бретањ и посака добредојде на Ива Младеновска (ВИДЕО)

Младата македонска репрезентативка Ива Младеновска во новата сезона ќе го има првиот интернационален предизвик во кариерата.

Таа ќе биде дел од Брест Бретањ, а францускиот клуб веќе и посака добредојде и ја промовира пред тамошната јавност.

Младеновска имаше напорно лето со настапи за младинската и кадетската репрезентација на Македонија, па доби неколку дена одмор пред да се приклучи на подготовките на Брест.

Таа ги сподели првите импресии од клубот.

Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...