Брест Бретањ и посака добредојде на Ива Младеновска (ВИДЕО)

Младата македонска репрезентативка Ива Младеновска во новата сезона ќе го има првиот интернационален предизвик во кариерата.

Таа ќе биде дел од Брест Бретањ, а францускиот клуб веќе и посака добредојде и ја промовира пред тамошната јавност.

Младеновска имаше напорно лето со настапи за младинската и кадетската репрезентација на Македонија, па доби неколку дена одмор пред да се приклучи на подготовките на Брест.

Таа ги сподели првите импресии од клубот.

Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...