Д-р Емил Угриновски, Директор на Болницата “Неуромедика”, нов спонзор ФК Вардар и Навивачката Група “Комити”!

Во време кога ФК Вардар почнува нова приказна, отвора нова страница од својата богата и долга спортска историја, и тргнува во испишување на резултати што треба да донесат враќање на клубот онаму каде припаѓа, се проширува и зголемува и бројот на клупските поддржувачи, помагатели и пред се спортски и бизнис пријатели. Се потврдува дека ФК Вардар е спортски бренд, и тоа го препознаваат многу компании во Македонија.

”Со голема радост и возбуда го најавувам новото спонзорство на Фудбалскиот Клуб Вардар. Во своето своевидно утврдување, ова партнерство има длабоки корени во мојата посветеност кон здравствениот сектор и исто така, во мојата страст кон спортот, особено кон фудбалот.

ФК Вардар го симболизира силниот дух на тимската работа, посветеноста и стремежот кон успехот.

Ова спонзорство е повеќе од финансиска поддршка – тоа е израз на мојата верба во моќта на заедничката ангажираност за создавање позитивни промени. Верувам дека здравјето и физичката активност се взаимно поврзани.

Со гордост стојам зад ФК Вардар и нивната посветеност кон успехот. Со силниот дух на тимска работа и добрите здравствени навики, сме подготвени да го постигнеме најдоброто. Верувам дека ова партнерство ќе им помогне на спортистите и навивачите на ФК Вардар да се движат кон нови висини и да го инспирираат останатите го следат патот кон здравјето и успехот ” изјави доктор Емил Угриновски , директор на приватната болница ”Неуромедика”.

 

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...