ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Костески и Плзен тргнуваат во одбрана на тронот во Чешка

Денеска се играат три дуели од Бундес лигата, а на терен ќе биде и ривалот на Вардар, Рајн Некар Левен, кој гостува кај Гепинген.

Македонскиот интернационалец Никола Костески ќе го има првиот настап во новата сезона во чешкиот шампионат.

Неговиот тим Талент Плзен, на домашен терен ја стартува одбраната на шампионската титула на натпревар против Ловосице.

Се играат уште натпревари во Шведска и Данска…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

19:00 ГЕПИНГЕН – РАЈН НЕКАР ЛЕВЕН (ГЕРМАНИЈА)

19:00 ХАНОВЕР – АЈЗЕНАХ (ГЕРМАНИЈА)

19:00 КИЛ – ГУМЕРСБАХ (ГЕРМАНИЈА)

18:00 ПЛЗЕН – ЛОВОСИЦЕ (ЧЕШКА)

19:30 СКИВЕ – РАЕКЕР МОЛЕ (ДАНСКА)

19:00 СКОВДЕ – АИК (ШВЕДСКА КУП)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еве кои 16 ракометарки ќе настапат за Македонија на првиот дуел на СП

Денеска во Скопје ќе стартува Светското младинско првенство,...

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...