ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пелистерци на поправен против Слога Добој

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер денес го очекува нов дуел на ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Втор ривал на избраниците на Александар Јовиќ ќе биде домаќинот Слога Добој, кој на стартот беше убедливо поразен од Монпелје со 44:20.

Битолскиот тим токму против Слога Добој ќе ја брка првата победа на традиционалниот турнир, откако вчера доживеа пораз од актуелниот бранител на титулата, тимот на Ал Ахли, со 34:23.

Египетскиот шампион предводен од екс тренерот на Вардар, Давис Дејвис, силите ќе ги одмери со Монплеје.

Во текот на денешниот ден ќе има уште два возбудливи дуели. Со почеток од 17:20 часот ќе играат Барселона и хрватскиот шампион Загреб, додека во терминот од 19:10 часот свој дуел ќе имаат Војводина и Целје.

Распоред на денешните натпревари на ТВ турнирот на шампионите во Добој:

15:30 СЛОГА ДОБОЈ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

17:20 БАРСЕЛОНА – ЗАГРЕБ

19:10 ВОЈВОДИНА – ЦЕЛЈЕ

21:00  МОНПЕЛЈЕ – АЛ АХЛИИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...