Дневен хороскоп за недела, 10-ти декември 2023-та


ОВЕН
Практично ќе ги решите вашите проблеми, избирајќи да комуницирате денеска со оние луѓе кои би ви биле од полза. Ќе ги апсорбирате вестите во лет без да подзастанувате, ова е вашиот начин да бидете конкурентни и ажурирани во сè. Се чека одговор на вашето барање.

БИК
Денот го започнувате со добро расположение. Склони сте на авантуристички пристап кон сериозните работи. Ризичните и смели акции ќе ви дадат значителна предност во вашето поле на професионална реализација. Вашите претензии кон луѓето што ве опкружуваат се целосно оправдани и тие сигурно ќе го препознаат тоа и ќе ви помогнат.

БЛИЗНАЦИ
Одличен ден да останете дома и да се справите со сѐ за што немавте време минатата седмица. Препуштете ѝ се на вашите омилени работи за да започнете утре со одморен дух и заразна насмевка, а исто така за да внесете топлина и веселост во односите со другите.

РАК
Чувајте ја тајната споделена со вас за да не ја повредите блиската личност. Денот е многу плоден за креативните луѓе. Со многу инспирација, ќе создадете нешто убаво што ќе ве радува долго време. Вашите интелектуални определби се импресивно плодни. Задоволни сте од вашата изведба. Уживате во заедничката блискост со саканата личност.

ЛАВ
Фокусирајте се на вашите важни задачи. Секое трошење на силата може да доведе до исцрпеност. Развијте ги вашите организациски вештини, ќе ви бидат потребни. Внимавајте на деталите во вашиот бизнис, тие се важни. Немате многу време да завршите некоја итна задача.

ДЕВИЦА
Денеска ќе се чувствувате во добра форма и мобилизирани, ќе работите со повеќе расположени и жар на новите задачи. Имате многу да направите и за себеси, колку и да се потценети вашите потреби, не ги игнорирајте. Пријателските односи со другите ќе ви донесат чувство на заемност и добро расположение.

ВАГА
Не грижете се за денешните ваши обврски. Во процесот на работа ќе го правите она што е најдобро за вас. Лесно ќе ги надминете бирократските пречки кои ве спречуваат да одите нанапред. Добивате време на личен план, каде што проблематична ситуација го очекува вашето решение.

ШКОРПИЈА
Со помош на пријателите ќе решите финансиско или лично прашање. Имајте поголема доверба кон оние кои несебично ве сакаат и ви помагаат и не ги обвинувајте за вашите неуспеси. Романтичните мисли ќе ве одведат до некој со кој имате нежно чувство, но поради околностите досега сте биле разделени.

СТРЕЛЕЦ
Денот за некои од вас ќе биде исполнет со бројни провокации и од вас зависи дали ќе им подлегнете. Не треба да ви наштети лошото однесување кон вас од луѓе кои до неодамна ги сметавте за истомисленици. Знаете како стојат работите многу добро и корисно е да се фокусирате на вашите непосредни активности.

ЈАРЕЦ
Денеска вашата работа нема да биде особено успешна, затоа не се залагајте многу за неа. Направете нешто што е корисно и пријатно за вас. Потребен ви е одмор, но активен. Прошетајте со пријателите на чист воздух – ќе се чувствувате освежени и одморени.

ВОДОЛИЈА
За да го постигнете она што го сакате од средината во којашто работите, ќе мора да бидете максимално дипломатилни. Ќе сакате да работите во кохезивен тим, но ако не успее, не се обвинувајте себеси. Вашето семејство ќе има разбирање.

РИБИ
Импресионирате со вашето опуштено однесување и прецизни реакции во ситуации кога другите се прашуваат што да прават. Не дозволувајте другите да се мешаат во вашите работи. Иако тоа може да ви создаде непријатности, не се откажувајте од вашите намери. Ќе уживате во лична и духовна хармонија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...