Еурофарм Пелистер полека се комплетира – се приклучи и Гедбан (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги одработуваат последните денови од подготовките во Маврово.

Од денеска на тренинзите се приклучи и послендото засилување – чуварот на мрежата Калифа Гедбан.

Некогашниот голман на Вардар одново ќе брани заедно со Марко Кизиќ, а триото го дополнува Словенецот Урбан Лесјак.

Ова трио голмани треба да е гаранција за Еурофарм Пелистер да не се грижи за одбраната.

Битолчани по враќањето во Битола ќе одиграат контролни натпревари со вториот тим и со Охрид, а потоа ќе настапат на турнирите во Добој и Охрид.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...