Еурофарм Пелистер рутински против Слога Добој, триумфираше со 15 гола разлика!

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа на ТВ турнирот на шампионите во босанскиот град Добој.

Ракометарите на Александар Јовиќ во рамките од 2. коло забележаа убедлива победа против домаќинот Слога Добој со 39:24.

Домашниот тим издржа само во првите 20 минути, во кои беше рамноправен противник, но во остатокот од дуелот дојде до израз квалитетот меѓу двете екипи.

Еурофарм Пелистер на полувреме имаше предност од 16:12, додека вторите 30 минути беа рутински одработени од страна на македонскиот претставник.

Пелистерци на вчерашниот дуел против актуелниот бранител на титулата, тимот на Ал Ахли, беа поразени со 34:23.

Следен предизвик за македонскиот шампион е дуелот против францускиот Монпелје.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...