Еурофарм Пелистер со Веспрем ќе се загрева за Вардар!

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер в четврток патува за Турција, каде во петок и сабота ќе биде дел од пријателскиот турнир „Куп на пријателството“ во организација на СЕХА лигата.

Во турскиот град Сакарија, покрај македонскиот првак ќе се појават уште унгарскиот Веспрем, белорускиот Мешков Брест и српската Војводина.

Во првото полуфинале на 1 септември ќе играат Мешков Брест и Војводина, додека ривал на пелистерци ќе им биде Веспрем.

На 2 септември се дуелите за третото место и финалето, а в недела битолчани се враќаат во Македонија.

Овие две средби во турскиот град Сакарија ќе бидат увертира за Супер Куп дуелот против Вардар што ќе се игра на 6 септември во Радовиш.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...