Еурофарм Пелистер во „ручек време“ против Загреб

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер ќе се бори за петтото место на ТВ турнирот на шампионите во босанскиот град Добој.

Ривал на пелистерци ќе биде хрватскиот првак Загреб, кој исто како и битолчани заврши на третото место во својата група.

Загреб беше поразен на два натпревари – од Барселона и од Војводина, додека го победи единствено словенечкиот Целје.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Загреб се игра утре во 12:00 часот, по што битолчани се враќаат дома и ќе се подготвуваат за настапот на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Црна Гора

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Заврши сонот за четвртфинале, Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место

Женската младинска репрезентација на Македонија на Светското првенство...

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...