СТРУГА 2023: Домаќините покажаа борбеност, ама немаа среќа во финишот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Домашниот тим на Струга беше блиску да ги израдува гледачите на отвореното игралиште, но немаше среќа во последните минути од мечот со ГУИФ Ескулстуна. Швеѓаните победија со 23-20, а во последните минути гостите направија серија од 4-0 и поведоа со 2-18. Драма не недостасуваше до крај, но гостите беа поснаодливи и победија. Триумф со кој ГУИФ Ескулстуна останува во игра за првото место во групата. Струга ќе игра за пласман на 5. место.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...