Глигоров за 24Ракомет ТВ: Имавме добри изданија против силни екипи (ВИДЕО)

Тимот на Голден Арт го освои седмото место на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“ откако славеше против Бутел Скопје со 21-18. Андреј Глигоров по мечот ги сподели импресиите од овој натпревар, севкупно од настапот на турнирот во Охрид и од очекувањата од претстојната сезона во суперлигашкото друштво. Целосната изјава на Глигоров погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...

Дневен хороскоп за петок, 21-ви јуни 2024-та

ОВЕНСтранично влијание може значително да го попречи вашиот напредок...