Глобална иновација: Првиот сок за кучиња во светот достапен во Македонија

Глобална иновација: Првиот сок за кучиња во светот достапен во Македонија

Здравјето на нашите миленици е сега во фокус, со новото иновативно решение – Kings Choice, првиот сок за кучиња во светот, сега достапен и во Македонија.

Со индустријата за домашни миленици во бурен развој, оваа нова рецептура беше развивана три години од страна најнапредни технолози во Србија. Идејата настапи пред четири години, со желба да се креира иновативен производ кој ќе се истакне како квалитетен и различен од сите други на пазарот.

Процесот на развој вклучи многу истражување, консултирање со експерти и технолози, со цел да се осигура највисок степен на квалитет и функционалност. Првата производствена серија започна на 4 јули 2023 година, а официјалната промоција на производот се одржа во мај 2023 година на Светскиот саем Зумарко во Болоња, Италија. Одговорот беше впечатлив, со преку 100 дистрибутери од целиот свет изразувајќи голем интерес.

Сокот за кучиња Kings Choice содржи висококвалитетни состојки кои го подобруваат здравјето и имунитетот на кучињата. Со вкусови како Ананас, Боровинка и Малина, секое куче, независно од големина и возраст, може да ужива во овие хранливи напитоци кои се лесно вклопуваат во нивната дневна исхрана.

Оваа иновација веќе е достапна во најблиските специјализирани продавници за домашни миленици, со што се отвора нова можност за подобрување на здравјето и среќата на вашите најдраги палавковци.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...