Играше за Металопластика, ЦСКА Москва, Констанца…сега се пресели во Косово

Поранешниот член на ЦСКА Москва, Игор Радојевиќ, во новата сезона ќе настапува во косовскиот шампионат.

Црногорецот ќе го носи дресот на суперлигашот Раховец и се очекува со своето стекнато искуство да му помогне на амбициозниот тим во остварување на зацртаните цели.

Радојевиќ во минатата сезона настапуваше за црногорскиот шампион Ловќен и откако со клубот од Цетиње не се договори на нова соработка, одлучи да ја прифати понудата од косовскиот тим.

Десниот бек, кој може да одигра и како десно крило, во неговата татковина настапуваше за Беране, Комови, Мојковац и Будуќност.

На интернационално ниво беше дел од босанскиот Извиѓач, Металопластика од Шабац, Макаби Хаифа од Израел, Егер од Унгарија, романска Констанца и ЦСКА Москва.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...