ЦСКА Москва го освои трофејот во Супер Купот, Шишкарев најдобар играч!

По женската екипа на ЦСКА Москва, и машките колеги од истиот тим го освоија трофејот во рускиот Супер Куп.

ЦСКА Москва славеше против Чеховски Медведи со 31-26 и сега може да се пофали со првиот трофеј во клупската историја во ова натпреварување.

Тимот од руската престолнина го најави победникот уште по првиот дел кога направи солидна залиха од пет гола, 17-12, па во вториот дел избраниците на Владимир Максимов не можеа да направат ништо повеќе.

Најдобар стрелец во победничкиот тим беше некогашниот член на Вардар, Данил Шишкарев со десет погодоци, кој беше МВП на мечот.



Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...