Играше за Металург, Скопје и Радовиш, сега потпиша за косовоскиот првак

Ракометарот од Либан, Али Кобеиси, во новата сезона ќе биде дел од шампионот на Косово, Беса Фамгас.

Кружниот напаѓач Кобеиси има 25 години и во Македонија мина две сезони во кои смени четири клубови.

Либанскиот интернационалец настапуваше за Работнички, за Радовиш, Металург и Скопје, пред да паузира минатата полусезона.

Сега ќе биде дел од косовскиот шампион Беса и освен во домашното првенство, ќе игра во Европскиот Куп.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...