Kaдетките со пораз од Црна Гора на првата контрола

Женската кадетска репрезентација на Македонија загуби на првиот пријателски натпревар пред Европското првенство во Црна Гора.

Домаќинот на контиенталниот собир славеше против нашите кадетки со 12 голови разлика, 29-17.

На полувремето избраничките на Кристијан Грчевски имаа пет погодоци негатива, 15-10, а во вториот дел комплетно потфрлија.

Во текот на денешниот ден Македонија и Црна Гора ќе одиграат уште еден пријателски натпревар.

Селекцијата на Македонија на Eвропското првенство е во група со Унгарија, Франција и Романија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...