Кипријановска најдобар десен бек, Ле Самбр Авенуа освои турнир во Италија

Тимот на Ле Самбр Авенуа, каде што игра македонската репрезентативка Јована Кипријановска, имаше одлично загревање пред стартот на новата сезона.

Ле Самбр Авенуа освои турнир во Италија, со три победи – две над италијанскиот првак Ериче и тимот на Понтинија, како и еден триумф над норвешкиот Нит Хак.

Најпрво беше совладана Понтинија со 41-26, потоа Ериче со 30-25, а на крај норвешкиот тим со 40-14.

Кипријановска имаше одлични партии на овој турнир во Италија и беше дел од идеалниот тим.

Втората лига на Франција почнува викендов, а Кипријановска и нејзиниот тим играат дома против Песак.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...