Кога има борба за топка – ниту судијките не се поштедени (ВИДЕО)

Урнебесен момент се случи на второто полувреме на вчерашниот натпревар меѓу Македонија и Данска. Во борба за топка, во аголот на теренот, меѓу ривалите и нашите ракометари, „фаулирана“ беше и една од двете судијки од Бразил. Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...