Kуманово се пофали со првото засилување – потпиша младинската репрезентативка Еленин

Македонскиот вицепрвак Куманово се пофали со првото засилување за претстојната сезона во Женската лига и на европска сцена.

Станува збор за левото крило Адела Еленин, која доаѓа од тимот на Деспина од Прилеп и за неа Куманово ќе биде втор клуб во кариерата.

Освен на левата крилна позиција, младинската репрезентативка Еленин може да одговори и на средната бековска позиција, па тренерот Славиша Димитријески добива опција плус.

Куманово остана без бразилската интернационалка Андреза Алмеида, како и десното крило Тамара Ивановска, а го продолжи договорот со левиот бек Габриела Величковска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за вторник, 26-ти септември 2023-та

ОВЕНОвој ден ќе биде полн со предизвици за Овните....

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...