Kуманово се пофали со првото засилување – потпиша младинската репрезентативка Еленин

Македонскиот вицепрвак Куманово се пофали со првото засилување за претстојната сезона во Женската лига и на европска сцена.

Станува збор за левото крило Адела Еленин, која доаѓа од тимот на Деспина од Прилеп и за неа Куманово ќе биде втор клуб во кариерата.

Освен на левата крилна позиција, младинската репрезентативка Еленин може да одговори и на средната бековска позиција, па тренерот Славиша Димитријески добива опција плус.

Куманово остана без бразилската интернационалка Андреза Алмеида, како и десното крило Тамара Ивановска, а го продолжи договорот со левиот бек Габриела Величковска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...