Металопластика им ги покажа слабите точки на пелистерци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На генералната проба пред почетокот на домашното првенство и ЕХФ лигата на шампионите, Еурофарм Пелистер повторно одигра со падови и подеми, и битолчани во резултатски не толку важен за нив натпревар загубија со 26-27 од Металопластика. Повеќе загрижува играта и осцилациите во играта, а Металопластика им покажа кои се нивните слаби точки во играта и одбраната. И покрај поразот Еурофарм Пелистер ќе се бори за трофејот на второто издание на турнирот „Крсто Андоновски“ утре против Олимпијакос.
Македонскиот првак се подготвува за одбрана на титулата во првенството и настапот во ЕХФ лигата на шампионите, на 13 септември со Колштад. Во меѓувреме треба да излезат на мегдан и со Вардар во домашниот Супер КупИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...

ОХРИД 2024: Ракометниот крем од регионот на турнирот „Крсте Андоновски“

Ракометниот клуб Охрид во соработка со Општина Охрид...