Металопластика им ги покажа слабите точки на пелистерци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На генералната проба пред почетокот на домашното првенство и ЕХФ лигата на шампионите, Еурофарм Пелистер повторно одигра со падови и подеми, и битолчани во резултатски не толку важен за нив натпревар загубија со 26-27 од Металопластика. Повеќе загрижува играта и осцилациите во играта, а Металопластика им покажа кои се нивните слаби точки во играта и одбраната. И покрај поразот Еурофарм Пелистер ќе се бори за трофејот на второто издание на турнирот „Крсто Андоновски“ утре против Олимпијакос.
Македонскиот првак се подготвува за одбрана на титулата во првенството и настапот во ЕХФ лигата на шампионите, на 13 септември со Колштад. Во меѓувреме треба да излезат на мегдан и со Вардар во домашниот Супер КупИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...