На Македонија и даде седум гола, па си најде „тезга“ во Катар

Катарскиот тим Ал Араби се засили со тројца ракометари пред натпреварите кон крајот на овој месец од две натпреварувања.

Станува збор за десниот бек на репрезентацијата на Фарски Острови, Вилхелм Поулсен, кој ќе игра на Купот на Катар и Купот на принцот.

Тој ги заврши настапите за данскиот Лемвиг, на лето се сели во бундеслигашот Хановер, а по бараж двомечот за СП 2025 против Македонија на која и даде седум гола, си најде краткорочен ангажман во Катар.

Покрај Поулсен, во Ал Араби доаѓа египетскиот голман Мохамед Али од германскиот Битигхајм, како и тунискиот среден бек Амин Дармул од Минден.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...