Неготинци почнаа со тренинзи пред стартот на новата сезона

Ракометарите на Вардар Неготино ги започнаа подготовките за новата сезона во суперлигашката конкуренција.

Тренинзите оваа недела ги одработуваа играчите што се од Неготино, додека од следната недела најавено е дека ќе се приклучат ракометарите од другите градови.

Како ќе изгледа играчкиот кадар и стручниот штаб на неготинци претстојната сезона ќе дознаеме многу скоро.

Минатата сезона неготинци се изборија за суперлигашки статус по триумфот во бараж средбата со Драчево.

Вардар Неготино е во група Б со шампионот Еурофарм Пелистер, Вардар, Пролет, Бутел Скопје, Прилеп, Голден Арт и Мулти Есенс.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...