Охрид има сила, треба само време за склопување на коцките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Охрид сезонава има речиси целосно нов тим, и ќе му треба време да се склопат сите коцки од мозаикот. Покажаа знаење и сила да играат на ниво, и како дминува времето ќе бидат се подобри. Загубија 31-34, но постојано беа во игра за добар резултат.
На крајот, Охрид намали на минус три, 31-28 кога имаше да се игра уште седум минути, Ѓорѓески одбрани три пати во серија, но не се промени многу резултатот, бидејќи неговите соиграчи не реализираа во напад. Останува следната шанса, утре против Голден Арт.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...