Овче Поле СУ се поднови – потпишаа Стаменкова и Павловска

Тимот на Овче Поле СУ за претстојната сезона ангажираше две засилувања, со кои ќе атакува на уште еден настап во плеј-оф фазата во Женската лига.

Во ростерот на Илија Бетувски нови ракометарки се Теодора Стаменкова и Стефанија Павловска.

Стаменкова потекнува од школата на Бисинов и во својата кариера беше дел и од екипите на Вардар и Металург.

Павловска потекнува од школата на Овче Поле СУ и со нејзините одлични настапи во минатата сезона си заработи место во сениорскиот состав за претстојната сезона.

Овче Поле СУ во минатата сезона избори пласман во плеј-оф фазата и настапот во единственото женско сениорско натпреварување го заврши на 7. позиција.

Од минатогодишниот состав единствено си замина Марија Галевска, која направи трансфер во амбициозниот Чаир.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...