Пелистерци ќе тестираат со тимот на Партизан

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер моментално во Маврово го одработува последниот дел од базичните подготовки.

По Маврово следува период во кој ќе се играат контролни средби, а потоа се патува на турнир во БиХ.

Пелистерци во текот на подготвителниот период ќе тестираат и со српскиот вицепрвак Партизан, кој во трансфер периодот осетно се засили.

Еурофарм Пелистер против амбициозниот тим од Белград ќе ги проверува силите пред настапот на традиционалниот турнир во Добој.

Овој дуел е предвиден да се одигра на 11 август, додека по четири дена, односно на 15 август, избраниците на Александар Јовиќ ќе го одиграат првиот натпревар на традиционалниот турнир во Добој, а прв ривал на македонскиот шампион ќе биде Ал Ахли.

Освен на турирот во Добој, битолскиот тим ќе настапи и на меморијалниот турнир  „Крсте Андоновски Усташ“ во Охрид.

Еурофарм Пелистер со полни батерии од Маврово (ФOTOГАЛЕРИЈА)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Андоновски повторно најдобар – му донесе голем бод на Трст!

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...

📷Војводина си направи малер – предвреме „прослави“ трофеј

Тимот на Партизан ја шокираше Војводина и го освои...