Погледнете зад кулисите на домот во природа


Замислете да се разбудите во топол кревет среде волшебна медитеранска градина со ароматични олеандери и палми што се нишкаат над вас… Или обидете се да замислите како уживате во зајдисонцето со вашите сакани седнати на некоја удобна софа на брегот со поглед кон блискиот остров. Знаеме дека звучи невозможно, но не е баш така!

Ваквите совршени моменти на стопување со природата ги евоциравме во нашата нова креативна кампања што ја нарековме: „Прима, природниот дел на домот.“

Сакајќи да ја истакнеме врската помеѓу нашата филозофија и материјалите што се користат во Прима, решивме да ја истакнеме токму оваа хармонија. Затоа шест соби од домот – спална соба, бања, кујна, трпезарија, дневна и детска соба – префрливме во природа.

Резимето на креативната кампања „Прима, природниот дел на домот“ може да се сведе на неколку клучни бројки: пет локации, шест комплети од мебелот на Прима, околу 30 луѓе во производство и многу техничка опрема за три дена од снимањето.

Резултат? Уникатен ТВ-спот кој ќе ве пренесе во идилично природно опкружување уште со првите кадри.

Спотот го снимавме во денови на рана есен, додека летото сѐ уште беше тука, што ни овозможи совршени временски услови. Фокусот беше ставен на прекрасната водителка на ХТВ и модератор на бројни настани, фестивали и конференции – Јелена Глишиќ. Таа стана нашето заштитно лице на новата креативна кампања на Прима, но овој пат ги покажа и своите актерски способности во улога на млада мајка чии моменти на уживање на мебелот на Прима се прикажуваат во нашиот ТВ-спот.

Првиот ден од снимањето го поминавме во Подстрана недалеку од Сплит, а првите кадри за спотот ги снимавме помеѓу маслинови дрва. Тие беа сцени со најмногу луѓе, бидејќи беа поврзани со кујната и трпезаријата и уживањето во фина, органска храна, свеж леб и свежо набран зеленчук. Нашите вредни и силни монтери изградија една од најпопуларните кујни по мерка на Прима и тоа среде маслинова градина. Моделот Амелија со сино-бел фронт изгледаше како да припаѓа таму. Неколку метри подалеку ги поставивме трпезариските столчиња Тара Нео и трпезариската маса Тара околу која се собра друштвото за појадок.

На блиската локација во Горна Подстрана, снимавме уметница која на штафелај сликаше портрет на совршено семејство, надоврзувајќи се на тој начин на нашата креативна нишка, истовремено истакнувајќи ја нашата нова услуга за внатрешен дизајн.

Потоа беше неопходно на блиската набљудувачница брзо да се состави модуларниот сет Бергамо на којшто застанаа Јелена и остатокот од нејзиното ТВ-семејство во посакуваните пози за да бидеме подготвени за спектакуларното зајдисонце кое сите ги остави без здив.

Нашите најмлади актери што ги играа децата на Јелена, обожаваа да се забавуваат на големата и мека софа среде недопрената природа. Воопшто не се сомневаме дека нивните родители подоцна мораа да направат дневна соба на отворено за своите мали хедонисти. Вториот ден започна рано зашто мораше да се фати најдобрата светлина, но и да се избегнат љубопитните погледи на луѓето што се шетаат по тревникот од 900 квадратни метри до вилата Циндро. Таму, меѓу хортикултурните чуда, го поставивме удобниот тапациран кревет Винг со високо зглавје во коњак-кафеава нијанса. Зраците на утринското сонце ги пробиваа гранките, создавајќи нежна и релаксирачка атмосфера.

Попладнето го поминавме снимајќи кадри од детската соба во Queen Media Studio, фокусирајќи се на креветот Умберто. Таму во фокусот беа Јелена и малата Лаура која ја игра нејзината ќерка. Сцената ги зближи, па тие беа неразделни до крајот на денот. Третиот ден ја минавме границата сакајќи да ги снимиме последните сцени. За таа цел ја поставивме нашата нова програма за бањи Крета веднаш до водопадот Кравица на реката Требижат. Неверојатниот водопад кој буквално го разбуди целиот раскош на зелената оаза е висок 28 метри и широк 120 метри. Затоа нашата модерна програма за бањи Крета изгледаше неверојатно моќно во таа средина, а сцените на Јелена со водата, на крајот испаднаа сензационално.

– Реклама –Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...