Продолжен викенд на почетокот на септември

По овој изминат продолжен викенд, следната недела следи уште еден.

Согласно Законот за празниците неработен ден е 8 септември – Ден на независноста.

Со оглед дека овој празник се паѓа во петок, граѓаните ќе имаат уште еден продолжен викенд.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...