Учесник во српското реално шоу „Задруга“ ќе игра ракомет во Македонија!

Тимот на Вардар Неготино, кој во новата сезона ќе влезе со нов стратег, го ангажираше вториот странец во тимот.

Станува збор за десното крило Александар Кериќ, српски интернационалец, кој има 27 години и своевремено играше за Струга.

Тој потекнува од Партизан, во Србија го носеше дресот и на прволигашот Мокра Гора, а играше за словачкиот тим Спорта Хлоховец и босанските Славија Сараево и Босна.

Минатата сезона Кериќ не играше ракомет, туку беше дел од реалното шоу „Задруга“ што е многу популарно во Србија.

Неготинци претходно ги обновија договорите со дел од ракометарите (Кузманов, Орешков, Адамовиќ…), а нов стратег ќе биде македонската легенда Игор Котевски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...