Прва задача за Металари, Божиновски и Начевски на кадетското ЕП

Европската ракометна федерација ги објави делегирањата за натпреварите од првото коло на кадетското ЕП во Црна Гора.

Од официјалните лица, прва задача имаше Камер Металари, кој беше делегат на мечот меѓу Хрватска и Шведска.

Судиите Даниело Божиновски и Виктор Начевски ќе го судат натпреварот меѓу Германија и Чешка од 20:15 часот.

Кадетките во премиерниот натпревар на континенталниот собир играат со селекцијата на Романија.



Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...