Прва задача за Металари, Божиновски и Начевски на кадетското ЕП

Европската ракометна федерација ги објави делегирањата за натпреварите од првото коло на кадетското ЕП во Црна Гора.

Од официјалните лица, прва задача имаше Камер Металари, кој беше делегат на мечот меѓу Хрватска и Шведска.

Судиите Даниело Божиновски и Виктор Начевски ќе го судат натпреварот меѓу Германија и Чешка од 20:15 часот.

Кадетките во премиерниот натпревар на континенталниот собир играат со селекцијата на Романија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...