ПСЖ и Раул ги „врзаа“ голманите – Паличка и Грин остануваат до 2025 година!

Францускиот првак ПСЖ објави дека се продолжени договорите со голманската двојка и за следната натпреварувачка сезона.

Шпанскиот стратег Раул Гонзалес и раководството се задоволни од учинокот на Јаник Грин и Андреас Паличка, па клубот им понуди нови соработки.

Данскиот и шведскиот голман ќе останат во француската престолнина со новиот договор најмалку до 2025 година.

ПСЖ не претрпе големи промени ова лето, заминаа само Даинис Кристопанс и Хенрик Тофт Хансен, а дојдоа Кент Робин Тонесен, Рубен Марчан и Јакоб Холм.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...