Додиќ: Освојував трофеи во Македонија и Хрватска, сакам и во Словенија

Српскиот репрезентативец Стефан Додиќ во новата сезона ќе има нов голем предизвик во кариерата.

По настапите за Металург, Охрид и Вардар во Македонија, како и Загреб во Хрватска, Додиќ ќе настапува за словенечкиот великан Целје.

Тој посакува да освои трофеи и со словенечкиот тим.

„Подготовките течат одлично. Се е супер. Станав дел од организиран клуб. Ме привлече младоста на тимот и желбата за минутажа, која е многу важна за млад играч како мене. Во минатото играв за Металург, Охрид, Вардар и Загреб. Имам трофеи и во Македонија и во Хрватска, се надевам дека и во Словенија. Среќен сум што и мојата девојка ќе игра за Целје, а тоа ќе биде уште една олеснителна околност за мене. Се надевам дека здравјето ќе не служи во текот на целата сезона и повредите ќе не одминат“, изјави Додиќ.

Додиќ и Целје ќе бидат дел од ТВ турнирот на шампионите во Добој, па ќе има шанси да ги покаже своите квалитети против сите балкански прваци, плус Монпелје, Барса и Ал Ахли.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...