Ресторан во Италија на гостите им наплатил 20 евра за сечење торта на 20 парчиња

Во Палермо, Сицилија, гостите на еден ресторан доживеале непријатно изненадување кога им наплатиле 20 евра бидејќи побарале роденденската торта да им се исече на 20 парчиња.

Семејството на кое му било наплатено за  сечење на тортата нарачало пица и пијалок од 124 евра во ресторанот. Со себе ја донеле роденденската торта. Кога ја побарале сметката, ја виделе ставката „20 x servizio torta“ и сфатиле дека им била наплатена услугата што ја барале.

Тие останале затечени, па решиле да се огласат на социјалните мрежи, пишува New York Post. Нивната објава налути многумина. Ова не е првпат италијански ресторан да се најде на удар на критики поради сомнителни наводи. Патничката на TripAdvisor изјавила дека забележала во еден ресторан во престижниот регион на езерото Комо дека има изненадувачка доплата од две евра на сметката бидејќи нејзиниот сендвич бил пресечен на половина.

Таа објави негативна рецензија за ресторанот, тврдејќи дека никогаш не побарала сендвичот да се пресече.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...