СТРУГА 2023: Еве го распоредот на натпреварите на турнирот – четири дена ракометно уживање

Oд 16 до 19 август на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ покрај Женската плажа во Струга, ќе се одигра 51. издание на традиционалниот Струшки турнир.

Покрај домаќинот Струга, од Македонија ќе играат и двократниот европски шампион Вардар и тимот на Алкалоид.

Од странските екипи ова лето ќе дојдат грчкиот првак АЕК Атина, шведскиот тим Ескилстуна Гуиф и српскиот Динамо Панчево.

Откако минатата недела беа одредени групи, организаторот во текот на денешниот ден го објави и распоредот на натпреварите.

Ќе се игра во вечерни термини (18:30 и 20:30), додека само на финалниот ден натпреварот за петтото место ќе се одигра во утринските часови.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...