Свечено отворен меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечерва во СРЦ „Билјанини Извори“ беше свечено отворено второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“. Со учество на осум екипи – четири од Македонија (Охрид, Голден Арт, Бутел Скопје и Еурофарм Пелистер) и исто толку од странство (Олимпијакос, Бешикташ, Татран, Металопластика) вторпат ќе му се оддаде почит на легендарниот стратег. На отворањето градоначалникот Кирил Пецаков, им додели плакети на внуците Крсте и Даниел Андоновски, кои го носат дресот на Охрид.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стружани „брусат“ нов дијамант – Клењоски дебитираше во Супер лигата на 13 години!

Струга отсекогаш важела за расадник на ракометари, и...

„Опенхајмер“ ита кон Оскарите по наградата SAG

Историскиот еп за создавањето на најсмртоносното оружје „Опенхајмер“ освои...

Што не го изгласаат законот за продолжување на пасошите, наместо ДА ДРАМАТ ЗА ОБРАСЦИ НА ГРАНИЦА?

СДС уште еднаш ја докажаа својата неспособност. Помпезното пречекување...