Трансфер бомба: Де Варгас потпиша за Кил!

Шпанскиот репрезентативен голман Гонзало Перес Де Варгас по завршувањето на неговиот договор со Барселона ќе се пресели во екипата на Кил.

Бундеслигашот објави дека искусниот голман во редовите на „зебрите“ ќе пристигне во сезона 2025/26.

Шпанецот со раководството на Кил се договори на соработка, со важност од четири години. Тоа значи дека Де Варгас во Кил ќе настапува до 30 јуни, 2029 година.

Со оглед на тоа дека има 32 години, најверојатно шпанскиот репрезентативец својата кариера ќе ја заврши во Бундес лигата.

Де Варгас потекнува од школата на Барселона, беше дел од Гранољерс и Тулуз, пред одново да се врати во „Блауграна“.

Се огласија од Кил: Почнавме преговори со Де Варгас!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...