Вардар Неготино остана без четворица ракометари, но го задржа костурот на тимот

Тимот на Вардар Неготино во новата сезона ќе влезе со нов стратег, но и со подновен играчки ростер.

Во споредба со минатата сезона покрај тренерот-играч Петар Ангелов, заминаа уште четворица ракометари.

Станува збор за крилото Орхан Емини, бекот Стефан Кочаров, пивотот Димитар Матовски и голманот Даниел Ацев.

Неготинци го задржаа костурот на тимот. Во новата сезона ќе играат Драган Кузманов, Ѓорѓи Орешков, Лазар Адамовиќ, Костадин Петров, Петре Пеовски…

Во новата сезона тренер на Вардар Неготино ќе биде легендарниот Игор Котевски, а деновиве се очекува да бидат промовирани и новите засилувања.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...