Вардарци во Маврово фаќаат залет пред Рајн Некар (ФОТО)

Двократниот европски првак Вардар и поранешен македонски шампион одработува дел од подготовките во Маврово.

Тренерот Владо Недановски смета на сите засилувања во играчкиот кадар – Петриќ, Николиќ, Срдановиќ, Мело и Јашухира.

Последен во стројот се приклучи и кубанскиот репрезентативец Ансер Родригез, кој исто така веќе е во Маврово со екипата.

Вардарци ги очекува пријателски натпревар со Охрид, а потоа и настап на Струшкиот турнир пред квалификациските дуели со Рајн Некар Левен од Лигата на Европа.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...