Еурофарм Пелистер со полни батерии од Маврово (Фотогалерија)

Настапот во Лигата на шампионите и одбраната на титулата во првенството на Македонија се најголемите предизвици за Еурофарм Пелистер кој веќе две седмици во Маврово се подготвува за тие предизвици. „Зелените“ ги полнат батериите и почнуваат да се подготвуваат за првите контролни средби. Со доаѓањето на Алжирецот Калифа Гедбан се зголемува конкуренцијата во тимот, а најавени се уште нови грачи со кои битолчани ќе бидат поконкурентни.
По Маврово следува период во кон ќе се играат контролни средби, а потоа се патува на турнирот во Добој.

 

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...