Здравко Постолов не е повеќе член на Тиквеш

Левиот бек Здраво Постолов ќе има нов предизвик во кариерата, откако кавадаречкиот клуб не ја продолжи соработката со него.

Постолов во тимот од Кавадарци пристигна во вториот дел од минатата сезона, но не доби голема минутажа во настапите од суперлигашката конкуренција.

24-годишниот ракометар потекнува од Радовиш, а во својата кариера настапуваше и за екипите на Вардар Јуниор и Јуниор КВ.

Освен со Постолов, клубот се раздели и со Јагош Брауновиќ, Лазар Петровиќ, Арнад Хамзиќ и Зоран Стојановски.

Тиквеш за следната сезона ги ангажираше Мирко Мајиќ, Мартин Манасков, Срѓан Мијатовиќ, Јанко Гемаљевиќ и Ани Обина.

Кавадарчани ќе играат против австрискиот Кремс во Европскиот Куп, додека во суперлигашкото друштво се најдоа во група со Струга, Охрид, Куманово, Скопје, Алкалоид, Еурофарм Пелистер 2 и Аеродром.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стапи во сила Европскиот закон за чипови

Денеска стапи во сила Европскиот закон за чипови, кој...

Ретро е во мода: ВХС касетите се враќаат

VHS лентите се продаваат за над 17.000 евра на...

Дејвид Бекам ја откри тајната на својот долгогодишен брак: Има едно многу битно златно правило

Останаа, и покрај се‘ што медиумите им сервираа… Многумина се...