Ангеловски: Борбеноста го краси овој колектив

Машката кадетска репрезентација славеше против Унгарија со 22-20 и го оствари најголемиот успех во оваа категорија на СП.

Асистентот на Раде Стојановиќ, Бранко Ангеловски, по мечот се огласи на социјалните мрежи и напиша дека борбеноста го краси овој колектив.

„Знаевме дека сме ниски, знаевме дека физички не можеме да се носиме со покорпулентните од нас. Но, борбеноста е еден вид карактер кој го краси овој колектив. Какви и да се, наши синови се, синови на Македонија, а верувајте, овие деца се најдобри“, напиша Ангеловски.

Македонија вечерва ја очекува уште еден натпревар на СП, против селекцијата на Чешка од 20:00 часот за 9 место.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...