Бугарите си работат по план: Сега имаат фудбалски клуб Јунак

Откако првиот човек на бугарската фондација „Виктор Стојанов“ се пофали дека презеле клуб од Третата лига исток веќе има конкретен резултат.Клубот кој стана бугарски ќе се вика „Јунак“ и станува збор за преземеање на веќе постоечки клуб од Истокот.

Стојанов објави дека станува збор за клуб од Третата лига исток.

Намерно нема да го кажам името на тимот, но е од третата лига исток, а седиштето на тимот е блиску до бугарската граница.

Кога ќе се погледне табелата на Третата фудбалска лига-исток има неколку тимови кои се во близина на границата со Бугарија.

Тука е Брегалница од Делчево, иако за волја на вистината овој клуб се изјасни дека не е на продажба, потоа Малеш од Берово кој исто е во близина на границата со Бугарија,Спартмани од струмичко Балдовци,  и Тиверија од Струмица.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ловќен и Будуќност остануваат доминантни во Црна Гора

По освоениот национален шампионат, ракометарите на Ловќен го...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...