Цвитковиќ за 24Ракомет ТВ: Татран Прешов дојде во Охрид за да победува (ВИДЕО)

Екипата на Татран Прешов во текот на вчерашиот ден одигра нерешено на својот прв настап на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ во Охрид. Словачкиот вицепрвак иако се наоѓаше на чекор до победа, сепак, попушти во финишот и ремизираше со Металопластика, 24:24. Голманот на Татран Прешов, Марио Цвитковиќ, за 24Ракомет имаше пофални зборови за ракометарите од Шабац и се надева дека на дуелот со Еурофарм Пелистер неговиот тим ќе се израдува на победа. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...