Давидовиќ за 24Ракомет ТВ: Турнирот во Охрид е на топ ниво (ВИДЕО)

Ракометарите на Татран Прешов се израдуваа на првата победа на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“. Словачкиот вицепрвак триумфираше против Бутел Скопје со 32:25, но мораше да нагази во вториот дел за да дојде до посакуваната победа. Еден од најдобрите поединци во составот на Татран Прешов, Марко Давидовиќ, за 24Ракомет ТВ истакна дека клучот за победата била поголемата ротација на неговиот тим во однос на Бутел Скопје. Искусниот ракометар зборуваше и за амбициите на Татран Прешов во домашниот шампионат. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...