Јевтиќ за 24Ракомет ТВ: Мислам дека сме на прав пат (ВИДЕО)

Последниот натпревар од групната фаза на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ за Бутел значеше нов пораз откако по Еурофарм Пелистер беше совладан и од екипата на Татран од Прешов со 32-25 (16-16). Натпреварот го одлучи финишот на првиот и средната на вториот дел. Кружниот напаѓач на Бутел, Владимир Јевтиќ, за 24Ракомет ТВ даде своја анализа за поразот од словачкиот вицепрвак и ги истакна своите очекувања за претстојната сезона, во која неговиот тим ќе атакува на подобар пласман од лани. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Алборг го повлече дресот на Хансен, но двајца ќе може да го носат

Данскиот шампион Алборг го повлече дресот со број...

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...