ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Павлов и Ферлах на дерби дуел со Фајверс

Македонскиот интернационалец Хари Павлов денес ќе го одигра својот прв натпревар во новата натпреварувачка сезона.

Младиот ракометар, кој настапува за австрискиот суперлигаш Ферлах, го пропушти првото коло во тамошното натпреварување.

Тимот на Ферлах за ривал во рамки од второто коло го има Фајверс и се очекува на овој дуел минутажа да добие токму екс членот на Прилеп.

Освен во Австрија, денес ќе се игра и во шампионатите во Данска, Шведска, Норвешка…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

18:15 СОЛА – ФАНА (НОРВЕШКА)

19:00 БАЛИНГЕН – ШТУТГАРТ (БУНДЕС ЛИГА)

19:00 ХОРСЕНС – ИКАСТ (ДАНСКА)

19:00 АРАНАС – САВЕХОФ (ШВЕДСКА)

19:30 ФЕРЛАХ – ФАЈВЕРС (АВСТРИЈА)

20:00 КОПЕНХАГЕН – ОДЕНСЕ (ДАНСКА)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...