ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пелистерци против Војводина за трето место на турнирот во Сакарија

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер денес ќе игра за трето место на турнирот „Куп на пријателство“ што се одржува во турскиот град Сакарија.

Ривал на пелистерци ќе биде Војводина, која во полуфиналето беше убедливо поразена од Мешков Брест.

Избраниците на Александар Јовиќ во полуфиналето играа против еден од најдобрите европски клубови, тимот на Веспрем, и загубија со 35:28.

Денес ќе се одиграат три реванш дуели од квалификациското коло во Лигата на Европа, по што ќе се знаат речиси сите учесници во групната фаза во второто по ранг европско натпреварување.

На денешната програма ќе има и неколку возбудливи дуели во шампионатите на Романија, Данска, Унгарија…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

10:00 ЗАЛАУ – МИОВЕНИ (РОМАНИЈА)

10:30 КРАЈОВА – ДУНАРЕА БРАИЛА (РОМАНИЈА)

11:00 ТАРГУ – ВАЛЧЕА (РОМАНИЈА)

12:10 ГРАНОЉЕРС – КОНСТАНТА (ЛИГА НА ЕВРОПА)

13:00 БУРСА – ГОРЕЛЕ (ТУРЦИЈА)

13:30 ГОМЕЛ – КРОНОН (БЕЛОРУСИЈА)

14:00 КОЊАЛТИ – ЈАЛИКАВАК (ТУРЦИЈА)

14:00 СКАНДЕРБОГ – КОПЕНХАГЕН (ДАНСКА)

15:00 ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ВОЈВОДИНА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

15:00 УСКУДАР – АКСАРАЈ (ТУРЦИЈА)

15:00 ЦСКА МОСКВА – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (РУСИЈА)

15:00 ФРЕДЕРИЦИЈА – СИЛКЕБОРГ (ДАНСКА)

15:00 ГОГ – ЕСБЈЕРГ (ДАНСКА)

15:00 ИКАСТ – СОНДЕРЈУСКЕ (ДАНСКА)

16:00 БРАШОВ – СТИНТА (РОМАНИЈА)

16:00 ОДЕНСЕ – АРХУС (ДАНСКА)

16:00 СКА МИНСК – МАШЕНКА (БЕЛОРУСИЈА)

16:00 КОЛДИНГ – МОРС (ДАНСКА)

16:00 АРХУС – ЛЕМВИНГ (ДАНСКА)

16:00 ПОРТО – ЛА РИОХА (СУПЕР КУП)

16:10 АЛБОРГ – СКЈЕРН (ДАНСКА)

17:00 РАПИД БУКУРЕШТ – БАЈА МАРЕ

17:00 БУДАКАЛАШ – ФТЦ (УНГАРИЈА)

18:00 ВЕСПРЕМ – МЕШКОВ БРЕСТ (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

18:00 ДАБАС – ВЕСПРЕМ ККФТ (УНГАРИЈА)

18:00 ЕГЕР – БАЛАТОНФУРЕДИ (УНГАРИЈА)

18:00 НЕКА – КОМЛОИ (УНГАРИЈА)

18:30 БРЕГЕНЦ – ФЕРЛАХ (АВСТРИЈА)

18:30 БРАГА – ТРЕБЊЕ (ЛИГА НА ЕВРОПА)

18:30 ХАНОВЕР – ИШТАД (ЛИГА НА ЕВРОПА)

18:30 БАРСЕЛОНА – СПОРТИНГ (СУПЕР КУП)

19:00 МЕЛСУНГЕН – ЛАЈПЦИГ (БУНДЕС ЛИГА)

20:00 ПСЖ – НАНТ (ФРАНЦУСКИ КУП)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...