ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ристовска по Супер Куп трофеј во Русија, стартува полскиот шампионат

Денеска во центарот на вниманието за македонската јавност ќе биде Супер Куп дуелот во Русија меѓу ЦСКА Москва на Сара Ристовска и Лада Тољати.

Натпреварот се игра со почеток во 13:30 часот, а македонската репрезентативка и колешките ќе се обидат вторпат по ред да го освојат овој трофеј.

Стартува и полскиот шампионат, каде одново Келце и Висла Плоцк ќе го водат главниот збор.

Се играат натпревари во Унгарија, Германија, Норвешка, Шведска, Романија…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

20:30 ГОГ – АЛБОРГ (ДАНСКА СУПЕР КУП)

18:30 ЕСБЈЕРГ – ОДЕНСЕ (ДАНСКА СУПЕР КУП)

20:00 БРЕСТ БРЕТАЊ – ТУЛОН (ФРАНЦИЈА)

20:00 ШАМБРЕ – СЕН МАУР (ФРАНЦИЈА)

20:00 МЕЦ – ПАРИЗ (ФРАНЦИЈА)

20:00 СТРАЗБУР – НАНТ (ФРАНЦИЈА)

20:30 НИЦА – СЕН АМАН (ФРАНЦИЈА)

20:30 ПЛАН ДЕ КУК – ДИЖОН (ФРАНЦИЈА)

18:45 ВЕСПРЕМ – ЧУРГО (УНГАРИЈА)

17:15 ЃЕР – БЕКЕШЧАБА (УНГАРИЈА)

18:00 ПЈТОРКОВИЈА – ВИСЛА ПЛОЦК (ПОЛСКА)

20:00 КЕЛЦЕ – ХОБРИ ГЛОГОВ (ПОЛСКА)

13:30 ЦСКА МОСКВА – ЛАДА ТОЉАТИ (РУСИЈА)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Доколку сакате да го намалите салото на стомакот, треба да го јадете ова овошје

123 ОВОШЈЕТО не само што е вкусно, туку игра важна...

МВП НА 8. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – КОСУКЕ ЈАСУХИРА (ВАРДАР)

Ракометарот на Вардар, Косуке Јасухира, го доби признанието...

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...