Најомразениот женски тим во Македонија сезоната ја започна со трофеј

Најомразениот тим во Македонија од времето кога Кометал Ѓорче Петров жалеше и палеше низ Европа, Хипо, со трофеј ја стартуваше новата сезона.

Некогашниот европски гигант, кој од 2012 година нема забележителни резултати на европска сцена, го освои Супер Купот на Австрија.

Хипо во борбата за трофејот за ривал го имаше Ацгерсдорф и немаше поголеми проблеми да дојде до победа, триумфираше убедливо со 33:19.

Осумкратниот освојувач на Лигата на шампионите има 45 титули од домашниот шампионат и четири титили во Супер Купот на Австрија, кој се одржува од 2020 година.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...