Најомразениот женски тим во Македонија сезоната ја започна со трофеј

Најомразениот тим во Македонија од времето кога Кометал Ѓорче Петров жалеше и палеше низ Европа, Хипо, со трофеј ја стартуваше новата сезона.

Некогашниот европски гигант, кој од 2012 година нема забележителни резултати на европска сцена, го освои Супер Купот на Австрија.

Хипо во борбата за трофејот за ривал го имаше Ацгерсдорф и немаше поголеми проблеми да дојде до победа, триумфираше убедливо со 33:19.

Осумкратниот освојувач на Лигата на шампионите има 45 титули од домашниот шампионат и четири титили во Супер Купот на Австрија, кој се одржува од 2020 година.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...