ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стартува главната рунда на СП, Келце оди на гости кај ПИК Сегед

Денеска на Мундијалот во Данска, Шведска и Норвешка, стартуваат натпреварите од Президент Купот и од главната рунда.

Интересно треба да биде на дуелите меѓу Јужна Кореја и Словенија, односно Бразил и Холандија.

Има три натпревари во Лигата на шампионите, а возбудувања треба да донесе средбата меѓу ПИК Сегед и Келце.

На домашните терени, ќе се одигра еден прволигашки натпревар во Гевгелија, меѓу Партизан и Кичево.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

13:00 КАЗАХСТАН – КОНГО (СП)

15:30 ЈУЖНА КОРЕЈА – СЛОВЕНИЈА (СП)

15:30 УКРАИНА – ЧЕШКА (СП)

16:00 БУДАКАЛАШ – КОМЛОИ (УНГАРИЈА)

17:00 ДУКАС – ОЛИМПИЈАКОС (ГРЦИЈА)

18:00 ФРАНЦИЈА – АВСТРИЈА (СП)

18:00 ШПАНИЈА – АРГЕНТИНА (СП)

18:00 ДРАМЕН – ХАЛДЕН (НОРВЕШКА)

18:00 ТАЛИН – ТАПА (ЕСТОНИЈА)

18:00 ПОЛВА СЕРВИТИ – КЕХРА (ЕСТОНИЈА)

18:00 КРКА – ДОБОВА (СЛОВЕНИЈА)

18:00 ЗУБРИ – ЛОВОСИЦЕ (ЧЕШКА)

18:45 КИЛ – КОЛСТАД (ЛШ)

18:45 СЕГЕД – КЕЛЦЕ (ЛШ)

19:00 ЦИРИХ – БЕРН (ШВАЈЦАРИЈА)

19:00 ЛЕОТАР – КОЊУХ (БИХ)

19:00 РИБНИЦА – ГРАДЕЦ (СЛОВЕНИЈА)

19:00 СЕСВЕТЕ – ТРОГИР (ЛШ)

20:00 ПАРТИЗАН ГЕВГЕЛИЈА – КИЧЕВО (МАКЕДОНИЈА)

20:30 ХОЛАНДИЈА – БРАЗИЛ (СП)

20:30 НОРВЕШКА – АНГОЛА (СП)

20:30 ЉУБЉАНА – ТРЕБЊЕ (СЛОВЕНИЈА)

20:45 МОНПЕЛЈЕ – ГОГ (ЛШ)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...