Куп на Македонија: Од утре до недела 15 натпревари – еве го распоредот

Од утре до недела ќе бидат одиграни 15 натпревари од елиминациското коло во Купот на Македонија.

Бранителот на трофејот, Вардар, веќе е во следната рунда и ќе ги чека 15 победници од овие натпревари.

Утре се играат три меча, в петок уште пет, в сабота на програмата се четири натпревари, додека в недела има три.

Најинтересно се очекува да биде на натпреварот меѓу двете суперлигашки екипи Голден Арт и Аеродром, како и на дуелите меѓу Бисинов и Мулти Есенс.

На останатите средби суперлигашите се фаворити против прволигашките ривали.

Куп на Македонија, елиминациско коло, распоред:

07/12, 18:30 Борец – Пролет
07/12, 19:30 Прилеп – Јехона
07/12, 20:00 Куманово – Текстилец
08/12, 14:00 Астраион – Струга
08/12, 17:30 Голден Арт –  Аеродром
08/12, 18:00 Бутел Скопје – Македонија ЃП
08/12, 19:00 Драчево – Алкалоид
08/12, 19:15 Партизан Гевгелија – Тиквеш
09/12, 14:00 Еурофарм Пелистер 2 – Овче Поле
09/12, 17:00 Преспа Вардар – Радовиш
09/12, 17:00 Бисинов – Мулти Есенс
09/12, 17:00 Еурофарм Пелистер – Шампион
10/12, 13:00 Кичево – Вардар Неготино
10/12, 14:00 Младост Богданци – Охрид
10/12, 16:00 Металург РА – СкопјеИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...